המדריך השלם לבחירת קופות רושמות לבית קפה

בית קפה שנמצא בשלבי הקמה צריך להתמודד עם הרבה דברים. ביורוקרטיה מול העירייה, שכירת עובדים, פרסום ושיווק לקראת הפתיחה, הזמנות ראשוניות של סחורה, מוצרים וציוד. אחד הדברים העיקריים שצריך לרכוש הוא כמות מספקת של קופות רושמות. קופה אחת בדרך כלל לא תספיק מכיוון שבתי קפה הם עסקים שעובדים במהירות ולפעמים גם בתנאי לחץ. כך בוחרים בקופות הנכונות.

 תזמון רכישת הקופות

 מומלץ לרכוש קופות רושמות בשלב מוקדת ככל שניתן מכיוון שניתן להיעזר בהן כבר בשלבי ההקמה של בית קפה חדש. כבר יש צורך בקופה כאשר מבצעים הזמנות סחורה, ואם עדיין אין קופה צריך לרשום את הכל באופן ידני ולהקליד את הנתונים בקופה בשלב מאוחר יותר. לכן זהו אחד הדברים הראשונים שצריך לרכוש.

 בחינת התקציב והתחשבות בעתיד

 קופות רושמות מודרניות וממוחשבות הן עסק לא זול, אבל השימוש בהן בבית קפה הוא הכרחי ואף עלול לעשות את ההבדל בין מקום רווחי לכושל. מומלץ לא לבחור בקופה הזולה ביותר, אבל גם היקרה ביותר לא תמיד תהיה הקופה המתאימה. יש להקדיש נתח נכבד מהתקציב לבחירה נכונה של הקופות מכיוון שבחירה זו תשפיע ישירות על הרווחים בעתיד.

 בחירת הקופה על פי התפקודים שלה

 הקופות המודרניות הן כבר מזמן לא רק קופות רושמות שכל תפקידן הוא לקבל כסף ולתת עודף. ניתן לנהל עסק שלם על ידי שימוש בקופות ממוחשבות ואלה הן הקופות שצריך לבחור. קופה מודרנית משמשת גם כשעון נוכחות ומפיקה דו"חות ומסמכים שונים הדרושים לניהול עסק.

 הדבר החשוב ביותר הוא הנוחות שבתפעול הקופה

 קופה ישנה ומסורבלת עלולה לגרום להפסדים כספיים, פשוט מכיוון שהשימוש בה הוא לא נוח. מומלץ לבחור קופה ממוחשבת בעלת מסך מגע, מכיוון שאלה הן הנוחות ביותר לשימוש. הדפדוף בתפריטים של קופה כזו דומה מעט לשימוש בטלפון חכם, וכמעט לכולם יש טלפונים כאלה ולכן נוח יותר להשתמש בממשק זה.

 לסיכום, ארבעה דברים שצריך להתחשב בהם בבחירת קופות רושמות הם תזמון, תקציב, תפקודים ונוחות התפעול. צריך לבחור בקופה העונה על כל הדרישות של בית הקפה, ולאו דווקא את הזולה או היקרה ביותר מכיוון שלכל עסק יש אופי משלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>