להשקיע בלי לשקוע – מידע שימושי וטיפים מנצחים להשקעה בבורסה

פעילות בשוק ההון היא בראש ובראשונה פוטנציאל לרווחים כלכליים אך גם להפסדים. כמו בכל תחום אחר, גם בבורסה יש לדעת כיצד לפעול, להכיר את המושגים הבסיסיים ולקרוא נכון את המפה. ליווי של אנשי מקצוע מנוסים ומוכשרים ישפר פלאים את סיכויי ההצלחה שלכם, לא קונים מניות או בוחרים בכל אפיק השקעה אחר מבלי לבחון היטב את היתרונות, החסרונות, את רמת הסיכון ואת פוטנציאל הרווחים.

מה מעניקות לכם מניות?

רכישת מניות מסמלת רכישה של חלק מהבעלות על החברה לה שייכות המניות. חברות רבות נסחרות בבורסה מתוך מטרה לגייס כספים למטרת פיתוח ומחקר. בעלי המניות שותפים לרווחים של החברה, בהתאם למספר המניות יוכל המשקיע גם להשפיע באופן פעיל על ההחלטות המתקבלות במועצת המנהלים. חשוב לזכור כי השקעה במניות היא השקעה ארוכת טווח, ישנה אפשרות גם להפסדים. במקרים בהם החברה מפסידה או פושטת את הרגל המשקיעים מפסידים יחד עמה.

דגשים שימושיים לקראת השקעה בבורסה

  1. את ההון ההתחלתי בו תעשו שימוש בשלבים הראשונים כדאי להרכיב מסכומי כסף בהם אין לכם כל צורך בטווח הקצר. חשוב לזכור כי השקעה בבורסה היא השקעה למשך שנתיים לפחות, אם נחוצים לכם הכספים לשימוש כבר בעוד מספר חודשים ההשקעה בבורסה אינה הפתרון המתאים בעבורכם.
  2. השקעה דרך בית השקעות היא אשר תסייע לכם לבחור את אפיקי ההשקעה העונים לצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר, לבחור את המניות הנכונות ולעשות את הצעדים הראשונים בתחום. מאחורי כל משקיע מצליח עומד בית השקעות מקצועי.
  3. ידע הוא המצרך החשוב ביותר בעבור המשקיעים, אין לקבל החלטות ללא סקירה מקיפה של כל הנתונים והתייעצות עם אנשי מקצוע. שוק ההון מציע נגישות לכמות גדולה מאוד של מידע, בקשו את יועץ ההשקעות להכווין אתכם אל המידע המתאים לכם ופתחו בהדרגה את הכישורים וההבנה האישית בתחום.
  4. עד לשלב בו תרכשו מספיק מידע מקצועי וניסיון, אין זה מומלץ לקבל החלטות באופן עצמאי. לא תרצו למהר למכור במחירי הפסד מניות מוצלחות או לרכוש כמות גדולה של מניות בחברה כושלת. עם כל השקעה חשוב להבין היטב את רמת הסיכון אותה אתם מקבלים על עצמכם.
  5. הרכיבו את תיק ההשקעות שלכם בצורה מגוונת תוך שילוב של כמה כלים פיננסיים, חבל יהיה לשמור את כל הביצים באותו הסל. השקעה דרך בית השקעות מאפשרת לכם להכיר כמה אפיקי השקעות ולהשקיע במקביל בקרנות נאמנות, תעודות סל, אגרות חוב, מט"ח, מניות ועוד. נמליץ גם לפזר את ההשקעות בין כמה שווקים ולא להגביל את עצמכם רק לפעילות בשוק הישראלי.

פעילות בבורסה טומנת בחובה פוטנציאל רב לרווחים פסיביים קבועים, אם יש ברשותכם הון עצמי מתאים להשקעה זה הזמן לפנות אל בית השקעות מקצועי. השקעה דרך בית השקעות היא כלי שימושי לצבירת ניסיון ראשוני, קבלת מידע מקצועי והיכרות עם התחום תוך פעילות לצד משקיעים מנוסים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>