למה צריך צילום מוצרים?

כל אחד מאיתנו נתקל לא פעם ולא פעמיים בטקסטים שצריך לקרוא, גם אם קצרים וגם אם ארוכים, פשוטים או מסובכים, להנאה או לצורכי עבודה או לימודים. המילה הכתובה היא כמובן כלי חשוב להעברת מידע ומסרים, אבל כאשר צריך לקרוא טקסט ארוך העין נוטה להתעייף ואף להשתעמם, והדבר גורם לאיבוד הריכוז במהלך הקריאה.

הוספת תמונות לטקסט, מכל סוג שהוא, נותנת לעיניים מעין רגע של הפוגה בקריאה וממחישה באופן ויזואלי את החומר הכתוב. עובדה זו ידועה לאדם כבר זמן רב, הרבה לפני עידן האינטרנט. בספרים רבים ניתן למצוא תמונות, איורים ואפילו מפות וגרפים. כמות האובייקטים אמנם יורדת ככל שהספר מיועד לגילאים מבוגרים יותר, אבל הם נפוצים במיוחד בספרי לימוד המיועדים למבוגרים.

מהספרים ועד הפייסבוק

כלי השיווק הנפוץ ביותר בתקופה המודרנית הוא האינטרנט, והפייסבוק בפרט. הרשת מלאה בקטלוגים של מוצרים, חנויות ושירותים שונים, כאשר המשותף לכולם הוא כמות נכבדת של תמונות. התמונות מושכות את העין ואף משמשות כלינקים לכתבות והסברים, ולכן חשוב שתמונות כאלה תהיינה עשויות במקצועיות המתאימה.

צילום מוצרים המופיעים בקטלוגים הוא תחום התמחות של צלמים מקצועיים. כמובן שאפשר בהחלט לצלם כמה תמונות מהסמארטפון ולהעלות אותן ישירות ממנו לאתר, אבל תמונות אלה בדרך כלל לא מצולמות בתאורה המתאימה או ברקע הנכון. מי שאינו צלם מקצועי כמעט ואף פעם לא יבחין בפרטים הקטנים האלה, ולכן חשוב להיעזר באנשי מקצוע כאשר מתעורר הצורך לעשות צילום מוצר.

מתי באמת יש צורך בצילום מקצועי?

אם אתם מנסים למכור באתרי יד שניה למיניהם את הטלויזיה הישנה שלכם, כנראה שתסתדרו גם בלי צילום מוצרים מקצועי. לעומת זאת, אם בבעלותכם חנות רהיטים ואתם מרכיבים קטלוג, סביר להניח שאין לכם אפילו מצלמה וציוד שיעשו את העבודה על הצד הטוב ביותר. בעלי עסקים, חנויות ואתרי אינטרנט כן יצטרכו לבצע צילום מוצר על ידי צלם מקצועי על מנת למשוך יותר לקוחות על ידי שימוש בתמונות איכותיות.

בחירת הצלם בדרך כלל נעשית על ידי חיפוש באינטרנט ועיון בתיקי עבודות של צלמים באתרים או בפייסבוק שלהם. צלם שהתאים לעבודה אחת עשוי להתאים פחות לעבודה מסוג אחר, ולכן צריך לבחור בזה שכבר צילם מוצרים דומים למוצר שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>