מדריכים לפוטושופ ידע זמין וחינמי לכולם

באינטרנט ניתן למצוא מידע רב ומשוחרר שבעבר היה שמור בתוך ספריות ומאחורי שומרי סף שקבעו את זמינות המידע ונגישותו, המידע המשוחרר הזה מהווה מקור עצום לידע שעתה אנו יכולים לרכוש ולהפנים כמעט בכול תחום שמעניין אותנו, וזהו מאגר ידע שנבנה בהתמדה וכול העת, מתוך נסיונם של אנשים רבים ושונים בכול העולם. אחד מהמייצגים לתופעה הוא ריבוי המדריכים השונים שניתן למצוא ברשת, מהכנת ניסוי בכימיה ועד אפיית עוגה, מקורס אקדמי ועד מדריכי DIY – עשה זאת בעצמך. הזמינות הגדולה ומגוון הנושאים העצום הם חלק ממהפכת המידע, ומהווים סימפטום חיובי של השפעתה על חיינו.

תוכנת פוטושופ היא תוכנה גרפית נפוצה, שמאפשרת עיבוד תמונה במגוון רב של כלים, מיצירת דימוי אגדתי ומוצא בעליל, ועד דימוי חקקיני של המציאות שכמעט בלתי אפשרי להפריד בינו ובין דימוי "אמיתי". התוכנה כבר בעל 13 גירסאות, המהוות התפתחות הדרגתית של יכולותיה. ברשת התוכנה מחזיקה קהילה רחבה של עשרות מליונים, לכן מדריכים לפוטושופ הינם נפוצים ביותר, אף בעברית, וניתן לקרוא ולהשכיל מהם, מלימוד עצמי ומונחה של אפקטים בודדים ועד מדריכים מקיפים יותר המלווים אותכם בשלבים הראשונים של לימוד התוכנה.

לשחרר את המידע להמונים

האמירה "זה לא אמיתי, זה פוטושופ"- נשענת באפון אבסורדי דווקא על היכולת של הדימוי המעובד בתוכנת פוטושופ להידמות לדימוי מציאותי מבלי שנוכל להבחין, ומשום שבעזרת התוכנה קל לייצר דימוי בעל מראה איתי הנשען על כוונתנו ולא על המצב במציאות, ובכך לייצר דימוי בעל מראה אמיתי אך שאינו נאמן למציאות. ניתן להבין מכך על יכולתיה האפקטיביות של התוכנה בעיבוד דימויים וויזואלים, המאפשרים למשתמש הביתי את מה שבעבר היה אפשרי רק למקצוען.

מדריכים לפוטושופ מאפשרים לכול משמש שמעונין בכך להגדיל ולהרחיב את סך ידיעותיו ומיומנותיו בתוכנה, ובכך להגיע לרמת יכולות של מעצב מקצועי, אך כשם שגם גירסאות קודמות של התוכנה עדיין מאד רלוונטיות למשתמש הפרטי, כך גם לימוד של מספר טריקים ועקירי התוכנה, מאפשר גילוי עצמי והתנסות הן בעולם היכולת שלה והן בעולם העיצוב והיכולות האסתטיות האישיות. מדריכים לפוטושופ מתחדשים בתכיפות גבוהה וכיום ניתן לקבל עיקרים חשובים שלה מתוך לימוד שיטתי מתוכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>