מקצועות ההייטק- החל בעיצוב תמונות ממוחשב וכלה במתכנתים

ככל שהטכנולוגיה מתפתחת והעולם מתקדם כך גדל טווח המקצועות והמיומנויות שאדם יכול לרכוש לעצמו. בעבר, כל אמא חלמה שבנה יהיה או רופא או עורך דין. עם הזמן נוספו מקצועות רבים שנתפסים כמקצועות נחשבים במשק ודווקא במקצוע מוערך כמו עריכת דין חלה ירידה ביוקרה עקב הצפת השוק המאסיבית בשנים האחרונות. ברגע שנכנס עידן ההיי טק ועולם המחשבים התפתח, נוספו לשוק העבודה מקצועות שונים ומגוונים הקשורים למחשבים ולעולם האינטרנטי, כדוגמת: אדם המתמחה בתחום עיצוב תמונות ממוחשב, אנשי אבטחת מידע, אנשי תוכנה, האקרים, מעצבים גרפיים, אנשים המתמחים באחסון ועוד מקצועות רבים המגדילים את אופציות התעסוקה.

בחברה שלנו כיום מקצועות ההי טק הם במרבית המקרים נחלתם של הדור הצעיר. הסיבה לכך היא שתוך מספר מועט של שנים (כמה עשורים) חלה קפיצה משמעותית בהתפתחות הטכנולוגית בכל מה שקשור למחשבים ואינטרנט. אם נסתכל על מרביתנו, הסבים והסבתות שלנו בקושי הכירו את המצאת המחשב, ובטח לא נתקלו במחשבים מהירים משוכללים ובעלי פונקציות מתקדמות כפי שקיימים היום. ההורים שלנו כבר יותר נחשפו לטכנולוגיה הזו, אולם לא גדלו עליה. אי לכך ההתאמה לעולם הטכנולוגי עבורם הייתה איטית יותר וקשה יותר. לעומת זאת, הילדים של ימינו גדלים על הסמארטפונים, הלפטופים, הטאבלטים ושולטים באפליקציות ובאינטרנט. לעובדה זו יש לא מעט חסרונות שהביאה איתה הקדמה והעולם האינטרנטי, אולם ההסתגלות שלהם להפעלת טכנולוגיות חדשות ולהסתגלות בעולם המחשבים היא טבעית ומהירה.

לאור האמור, רבים מהצעירים זונחים את המקצועות המסורתיים של פעם: רואי חשבון, עורכי דין, שוטר, רופא, מורה, כבאי ועוד, ועוברים למקצועות "נקיים" יותר המתרכזים בעולם ההי טק. יתר על כן, בעוד שעד לפניי כמה שנים אנשים שהתמחו בתחום עיצוב תמונות ממוחשב, מתכנתים, גרפיקאים ויתר אנשי ההי טק עסקו במקצוע מבלי לרכוש השכלה מסודרת בתחום, כיום ניתן למצוא מכללות ואוניברסיטאות בהן ניתן ללמוד את המקצועות הללו ולצאת עם תואר ביד. עובדה זו משכללת את תחומי העבודה הללו והופכת אותם לאף נחשקים ויוקרתיים יותר. ישנם יתרונות רבים הטמונים בעבודה בתחום ההי טק, בין אם זה השעות הגמישות, השכר הגבוה, אפשרות העבודה מהבית והעובדה שלא מדובר בעבודה פיזית. השוואה בין מומחה לתחום עיצוב תמונות ממוחשב, לבין שוטר כפי שהחברה רואה את שני המקצועות הללו היום, תטה את הכף במרבית הפרמטרים לטובת המעצב.

ניתן לראות שהעולם עבר שינויים רבים מאז המצאת המחשב, והתמורות הללו לא פסחו גם על שוק העבודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>