שאלות ותשובות חשובות בנושא של פסיכותרפיה

איך לטפל בהפרעות נפשיות ?.

יש משפט חכם שאומר שגוף בריא תלוי בנפש בריאה. הדבר הזה נכון עובדתית. הפרעות נפשיות ובעיות נפש מפריעים מאוד לתפקוד האישי של כל אחד. כל אחד מתמודד אחרת עם בעיות אלו. כאשר הבעיות הן קטנות אזי יכולים אנשים שונים לחיות איתם. כאשר הבעיות הן יותר מורכבות אזי צריך לקבל עזרה של איש מקצוע המוסמך לכך. אנשי מקצוע מיוחדים מורשים לטפל בנושאים אלו. האנשים קבלו רישיונות מתאימים לכך מהרשויות המתאימות. מי שמוסמך לטיפול הם פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים שסיימו את לימודיהם והכשרתם בנושא.יש שיטות רבת לטיפולי פסיכותרפיה. יש טיפולים ליחידים, יש זוגיים, ויש קבוצתיים. הנחיית קבוצת הוא סוג של טיפול קבוצתי.

איך מתבצעת הנחיית קבוצות ?

הנחיית קבוצות מתקיימת למשך תקופה מוגדרת. קבוצת תמיכה כזאת מונה בין 7 ל15 מטופלים בערך. את הקבוצה מלווה מנחה אחד או יותר. מטרתה המוצהרת היא יצירת יחסים בינאישיים של המטופלים. בתוך הקבוצה אמורה להיווצר דינאמיקה מיוחדת שבמסגרתה היחסים בין כל האנשים עוברים שינויים. נוצרת סוג של תמיכה שביסודה הוא בשיתוף של הבעיות שיש לכל אחד. כל אדם חושף את הבעיות והמחשבות שיש לו. חשיפה כזאת בפני אנשים היא קשה. מצד שני מרגישים רבים הקלה רבה לאחר החשיפה.המנחים מסייעים בהנחיה. הם גם נותנים לאנשים כלים לניהול הכעסים שלהם להרפיית מתח שקיים אצלם. בסופו של דבר בוגרי הסדנה אמורים להשתחרר מההפרעות שהיו קיימות אצלם ולחזור לחיים נורמאליים.

איזה טיפולי פסיכותרפיה נוספים קיימים ?

יש סוגים שונים של טיפולי פסיכותרפיה. יש פסיכואנליזה שבה הטיפול נעשה בין המטפל למטופל ביחידות ובכמות מפגשים ארוכה יחסית. יש פסיכו דינאמיקה שגם היא טיפול שנעשה בין מטפל ומטופל. ההבדל הוא שהטיפול יותר ממוקד בבעיה אחת וגם יותר קצר.

איזה טיפולים מודרניים קיימים ?

הגישה המודרנית התפתחה מעט וכוללת פסיכותרפיה שונה מעט בחשיבתה. יש טיפול התנהגותי – קוגניטיבי שמותאם לטיפולים בתופעות של חרדה, פוביות, דיכאון, הפרעות אכילה ועוד. יש טיפולים בהבעה וביצירה. בשיטה זאת משתמשים בכלי עזר יצירתיים ושונים על מנת לפתור בעיות שונות אצל המטופלים. כל השיטות הללו מתאימות. כל אחד רשאי למצוא את הטיפול המתאים לו ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>